23 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Nadchodzą ulewy. Mocno popada już w nocy

Pogoda na noc

Od kilku dni wiemy, że do kraju zbliża się bardzo głęboki niż z rejonu Morza Śródziemnego. Ciśnienie w centrum niż, już nad Polską spadnie do zaledwie 990 hPa. Takie ośrodki baryczne zawsze powodują załamanie pogody w regionie. Nie inaczej będzie i tym razem, a mocne pogorszenie pogody odczujemy już podczas nadchodzącej nocy.

Pierwsza część nocy to jeszcze zanikające opady deszczu, które cały dzień dawały się we znaki mieszkańcom Polski wschodniej. Z każda kolejną godziną nocy z niedzieli na poniedziałek, opady te będą odsuwały się na wschód. Jednak do kraju od południa wkroczy kolejna, silna strefa opadów.

Opady deszczu w nocy

Strefę opadów deszczu widać już na wyliczeniach modeli na godzinę 21. Z każdą godziną opady deszczu w nocy wędrowały będą na północ pokrywając coraz więcej regionów kraju. Już jutro rano padać będzie na całym południu kraju (bez krańców zachodnich) oraz w centrum Polski. Opady te, lokalnie bardzo intensywne utrzymają się w Polsce aż do czwartku, jednak to nie wpis o pogodzie na kilka dni, a o tym co czeka nas podczas nadchodzącej nocy.

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie wiec pochmurna na wschodzie, w centrum i na południu kraju. Na południu, jak wspomniałem dodatkowo opady deszczu. Na zachodzie i częściowo północy Polski spodziewać się w nocy możemy przejaśnień.

Temperatura noc

To będzie chłodna noc w Polsce. Prawie wszędzie słupki rtęci spadną poniżej 10 stopni. Najcieplej będzie na południowym wschodzie. NA Lubelszczyźnie i Podkarpaciu wspomniane 10 stopni powyżej zera. NA pozostałym obszarze kraju o 6 do 9 kresek na termometrach.

Podczas nadchodzącej nocy nie powinien przeszkadzać wiatr. Ten będzie odczuwalny w dzielnicach południowych. Jednak będzie to wiatr wiejący z siłą maksymalnie 30 km/h. Na pozostałym obszarze Polski noc praktycznie bezwietrzna.