12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc dla Polski. Odsuwający się front i silne ochłodzenie. Burze nie wystąpią

W nocy ze środy na czwartek Polska wschodnia będzie w strefie odsuwającego się pofalowanego frontu, który wpływał na pogodę w środę. Pozostały obszar naszego kraju znajdzie się pod wpływem silnego wyżu znad Wysp Brytyjskich. Zaczyna napływać coraz suchsze powietrze.

Synoptyczna na dzień 5.11.2020, 00 UTC według DWD

Najcieplejsze powietrze zalegać będzie na południowym-wschodzie.

Nadchodząca noc przyniesie najwięcej chmur na wschodzie i południu. Szansa na duże przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia będą w zachodniej części kraju. Opady deszczu występować mają zwłaszcza w Małopolsce, gdzieniegdzie na Ziemi Świętokrzyskiej oraz Lubelszczyźnie. Słabe opady konwekcyjne są prawdopodobne na północy kraju. Miejscami rozwiną się mgły. Zwłaszcza na północy oraz w centrum Polski.

Prognoza zachmurzenia i opadów na noc ze środy na czwartek. Strefa silniejszych opadów oddalać będzie się na wschód. Najdłużej opady utrzymają się na południowym-wschodzie.

Noc będzie znacznie chłodniejsza od poprzedniej. W wielu miejscach ma być poniżej 5°C. W kotlinach górskich oraz w górach występować będzie przymrozek. Najcieplej będzie w tym czasie na południowym-wschodzie.

Prognoza temperatury na drugą część nocy i godziny poranne we czwartek.

Wiatr ma być słaby z zachodu i północnego-zachodu. Najsilniejszy nad morzem do 40 km/h/50 km/h.