20 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Opady na południu. W górach możliwy śnieg

Pogoda w nocy

Wtorek przyniósł w Polsce sporo opadów deszczu. Opady lokalnie w centrum i na północy Polski były intensywne. Już teraz, po zmroku opady występują tylko na krańcach północnych Polski. W kolejnych godzinach deszcz spaść może również na południu i południowym wschodzie kraju.

Opady w nocy

Noc przyniesie opady deszczu na Podkarpaciu, w Małopolsce i lokalnie na południu i zachodzie lubelskiego. W Tatrach nie wykluczone są opady śniegu. Wysoko w górach śnieg padać może intensywnie. W Karkonoszach nie można wykluczyć słabych opadów marznących. Noc z wtorku na środę przyniesie dodatnie temperatury w Polsce.

Temperatura w nocy w Polsce

Najchłodniej na krańcach Polski południowo zachodniej. W tych regionach nie wykluczone są przymrozki. Na zachodzie kraju zaledwie 1 stopień powyżej zera. W Polsce północnej i centralnej od 1 do 2 stopni Celsjusza. Najcieplejszym regionem Polski w nocy z wtorku na środę będzie południowy wschód Polski. Lokalnie, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, czy Ziemi Świętokrzyskiego słupki rtęci wskazać mogą nawet 5 stopni powyżej zera.

Dobrą wiadomością jest to, że silny wiatr w Polsce zacznie tracić na sile. Jeszcze we wtorkowy dzień bardzo mocno wiało w Polsce wschodniej i północno wschodniej. Lokalnie wiatr osiągał w porywach 80 km/h. Podczas nocy strefa wiatru odsuwała będzie się na północny wschód od Polski. Od południa zacznie robić się bezwietrznie.