Pogoda na noc. Przymrozki i kolejne opady śniegu w Polsce

W nocy z soboty na niedzielę przeważający obszar Polski znajdzie się pod wpływem niżu „SARAH” z centrum nad Morzem Norweskim. Z zachodu na wschód przemieszczać będzie się front ciepły. Jedynie południowa część kraju pozostanie pod wpływem wyżu z centrami nad Węgrami i Rumunią. Początkowo wschód, południu i centrum pozostaną jeszcze w masie arktycznej morskiej, natomiast nad pozostały obszar naszego kraju napłynie już cieplejsza masa polarno-morska za frontem ciepłym.

Sytuacja synoptyczna na dzień 22.11.2020, 00 UTC

Nadchodząca noc minie z zachmurzeniem dużym w centrum, na zachodzie i północy oraz północnym-wschodzie Polski. Rozpogodzenia są prognozowane w południowej i częściowo wschodniej części Polski.

Na froncie ciepłym opady atmosferyczne obejmą północ, zachód oraz centrum i północny-wschód kraju. Nad ranem opady dotrą do województw wschodnich Przeważnie będzie to deszcz, ale w drugiej części nocy na Mazurach i Podlasiu oraz Suwalszczyźnie możliwe są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami na drogach po opadach zrobi się ślisko.

Najchłodniej będzie w południowej i wschodniej części kraju, natomiast najcieplej ma być na północy i zachodzie. Przymrozki wystąpią w województwach południowych i wschodnich. Wysoko w polskich górach prognozowany jest dwucyfrowy mróz.

Wędrówkę opadów i zachmurzenie można prześledzić na mapach poniżej.

Przymrozki najbliższej nocy prognozowane są na południu i wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze Polski będą to wartości dodatnie.

Najsilniej powieje w nocy wysoko w górach oraz na północy kraju i nad samym morzem.