26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc z 18/19 grudnia 2020. Silne mgły w Polsce, dużo chmur i opady mżawki

W nocy z piątku na sobotę Polska znajdzie się pomiędzy wyżem znad Rumunii a rozległym, wielocentrycznym niżem z centrami nad Wyspami Brytyjskimi i Północnym Atlantykiem. Z południa napływać będzie masa polarno-morska.

Sytuacja synoptyczna na dzień 19.12.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie duże i całkowite z opadami mżawki, bądź słabego deszczu. Głównie na wschodzie, centrum i południu Polski. Na południowym-zachodzie i zachodzie prognozowane są rozpogodzenia. Podobnie może być na południu w drugiej części nocy.

Prognozowany jest rozwój mgieł na wschodzie, centrum i północy oraz południu kraju. Najbardziej ograniczona widzialność ma być na południu do 100-200 metrów. Miejscami na południu mogą być to mgły marznące, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność.

Prognoza zachmurzenia, obszaru mgieł i opadów deszczu.

W obszarach rozpogodzeń możliwe są spadki temperatury do wartości ujemnych. Szczególnie na południu i zachodzie w drugiej części nocy i nad ranem w sobotę. Najcieplej będzie w tym czasie nad polskim morzem. Miejscami na zachodzie i południu temperatura będzie niższa od prognozowanej.

Wiatr z powodu niewielkiej różnicy ciśnienia będzie słaby w całej Polsce z kierunków południowych.

IMGW-PIB ostrzega południe, centrum i wschód przed silnymi mgłami, które będą ograniczać widzialność do 100 metrów. Utrzymają się do pierwszej części sobotniego dnia.