Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc z soboty na niedzielę dla Polski. Zanikające silne burze. Napływ znad Morza CzarnegoSobota była kolejnym dniem, gdy gwałtowne burze przeszły przez Polskę. Obserwowane były pojedyncze komórki burzowe, które przybierały postać superkomórek burzowych, mezoskalowe układy konwekcyjne w formie liniowej oraz niezorganizowane klastry burzowe. Nadchodząca noc przyniesie stopniowy zanik zjawisk burzowych, ale miejscami burze występować będą przez całą noc.

Burze i opady można śledzić tutaj

Sytuacja synoptyczna na noc 21.06.2020, 00 UTC

W nocy w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim oraz częściowo w pomorskim, łódzkim i na wschodzie wielkopolskiego, zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Największa aktywność burz na początku nocy. Najdłużej burze utrzymywać się będą na północnym wschodzie. Podczas burz natężenie opadów deszczu miejscami o natężeniu ulewnym a całkowita wysokość do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu, zwłaszcza w obszarach podgórskich. gdzie opady okresami będą o natężeniu umiarkowanym i wysokość opadów wyniesie do 15 mm. Miejscami i głównie nad ranem, mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 14°C do 18°C, jedynie na Podhalu około 13°C. Wiatr na południowym zachodzie umiarkowany i okresami porywisty, północno-zachodni, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h – poinformował dyżurny synoptyk Szymon Ogórek z IMGW-PIB

Prognoza burzowa Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego na nadchodzącą noc.

Prognozowana temperatura powietrza w nocy na obszarze Polski.

Prawdopodobny obszar opadów i burz w nocy z soboty na niedzielę. Model SWISS-HD. W wielu miejscach wystąpią opady deszczu i mgły, rozwijające się w drugiej części nocy, ale także burze z uniesionego trybu zwłaszcza w pierwszej części nocy..

POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ TUTAJ

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz