Pogoda na noc z wtorku na środę dla Polski. Głęboki niż, napływ z południowego-zachodu i brak burz

W nocy z wtorku na środę Polska znajdzie się pod wpływem rozległego, wieloośrodkowego niżu znad Europy Zachodniej. Z południowego-zachodu na północny-wschód przemieszczać będzie się front ciepły, za którym zacznie napływać coraz cieplejsza masa z południowego-zachodu. Nie prognozuje się już przymrozków na obszarze Polski oraz silnych mgieł.

Sytuacja synoptyczna na dzień 21.10.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie umiarkowane, okresowo duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią opady atmosferyczne w pasie od Pomorza Zachodniego przez woj. pomorskie, Kujawy oraz Warmię i Mazury. Słaby deszcz na froncie ciepłym jest możliwy też w Wielkopolsce. Najpóźniej opady dotrą nad północne Mazowsze i Podlasie.

Najcieplej będzie podczas nadchodzącej nocy na zachodzie, najchłodniej na wschodzie, co ukazują mapy poniżej.

Wiatr będzie przeważnie słaby, okresowo umiarkowany. Silne porywy wiatru z sektora południowego i południowo-zachodniego są prognozowane głównie na obszarach podgórskich i górskich. Pomiędzy rozległym niżem na zachodzie Europy a niżem na wschodzie Starego Kontynentu występować ma znaczny gradient ciśnienia, który skutkować będzie wietrzną aurą.

Prognoza maksymalnych porywów na noc z wtorku na środę.

Opady nad wymieniony wcześniej obszar zaczną nasuwać się już w pierwszej części nocy i z biegiem czasu będą przemieszczać mają się na północny-wschód.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I CHMUR TUTAJ