Pogoda na sobotę. Dalsze opady śniegu. Mróz w Polsce

Polska dostała się pod wpływ chłodnych mas powietrza. Nie jest to bestia ze wschodu, jednak zrobi się chłodniej. Mróz w Polsce sięgnie dziś nawet -10 stopni poniżej zera. Spójrzmy na prognozę pogody na sobotę 9 stycznia 2021.

Temperatura w Polsce

Zacznijmy od temperatury w sobotę 9 stycznia. Rano w wielu miejscach kraju zanotujemy przymrozki i mróz. Najchłodniej na południu kraju gdzie termometry przez wschodem słońca pokazują nawet -12 stopni Celsjusza. Ujemne temperatury z rana również na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu, gdzie słupki rtęci w godzinach porannych również poniżej zera. W dzień zrobi się trochę cieplej, choć w większości Polski temperatura nie przekroczy 1-2 stopni ciepła. Po południu i wieczorem znów powróci delikatny mróz. W górach wieczorem mróz znów będzie siarczysty.

Opady w sobotę

Właściwie całą sobotę mogą towarzyszyć nam przelotne, słabe opady śniegu. Nad samym morzem może padać śnieg z deszczem i sam deszcz. Lokalnie mogą być to opady marznące. Największe szanse na opady śniegu mają mieszkańcy Polski północnej. Tam prószyć może praktycznie cały dzień. W centrum i na południowym wschodzie kraju śnieg padać może przelotnie. Przed południem mocniej sypnąć może na północy Małopolski oraz na Podkarpaciu, gdzie widoczna jest strefa silniejszych opadów śniegu.

Sobota w większej części kraju upłynie pod znakiem bezwietrznej pogody. Tylko na wschodzie kraju wiatr może przybrać na sile w godzinach popołudniowych. Porywy wiatru na wschodzie kraju mogą po południu osiągać 50 km/h.