Pogoda na wtorek 27.10.2020 dla Polski

Polska we wtorek znajduje się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia LUCY. Tylko regiony wschodnie w pierwszej części dnia znajdowały będą się pod wpływem wyżu znad Rosji. Przez kraj sunął będzie front atmosferyczny, który przyniesie pogorszenie pogody u obniżenie temperatury.

Sytuacja synoptyczna wtorek 27.10

Za frontem atmosferycznym płynie do Polski chłodniejsze powietrze z północny i północnego zachodu. W Polsce zachodniej we wtorek ledwie do 12-13 stopni ciepła. Dużo cieplejsze masy powietrza zgromadzone są przed frontem atmosferycznym. W związku z tym, na wschodzie Polski wtorek będzie bardzo przyjemnym i ciepłym dniem. Termometry we wschodniej części kraju powędrują dziś do 17, lokalnie nawet 19 stopni. Ciepły dzień również w górach, przykładowo w Bieszczadach nawet do 16 stopni powyżej zera. Najchłodniej we wtorek będzie w pasie Polski centralnej. Od Elbląga przez Warszawę po Katowice we wtorek zaledwie 11-12 stopni. Najchłodniej będzie na Śląsku i Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskazywały będą nawet poniżej 10 stopni.

Temperatura w Polsce wtorek 27.10.2020

Front atmosferyczny we wtorek przyniesie nie tylko ochłodzenie do zachodniej i centralnej Polski. Do kraju od zachodu wkroczyły opady deszczu. Przed południem deszcz padać będzie na Dolnym Śląsku i Śląsku. W kolejnych godzinach słabe opady deszczu wędrowały będą na północny zachód. Chłodny front atmosferyczny jednak nie jest dziś zbyt aktywny. Opady deszczu z każdą godziną będą zanikać. Burze z pewnością nie wystąpią nad Polską.

Opady deszczu w Polsce

Wtorek przyniesie odczuwalny wiatr na zachodzie i północy kraju. W tych regionach Polski wiać może z prędkością do 40 km/h. Słaby wiatr pojawi się również na wschodzie. Tutaj jednak w porywach nie przekroczy on 20 km/h co jest wartością bardzo niską.