Pogoda na wtorek 29 września

Polska we wtorek znajduje się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia z centrum nad Morzem Czarnym. Wpłynie to na pogodę w południowej części kraju, gdzie spodziewamy się pochmurnego i deszczowego dnia. Nieco lepiej na północy Polski, ale pogoda dziś nie będzie rozpieszczała.

Temperatura w Polsce

Zacznijmy od temperatury dziś nad Polską. Wtorek nie będzie zbyt ciepłym dniem w Polsce. Najwyższe wartości temperatury odnotujemy na północy kraju, ale i tutaj słupki rtęci nie powędrują nawet do 20 stopni. Maksymalne temperatury dziś w Polsce to 18 stopni nad samym morzem. W okolicach 17 stopni wskażą termometry na zachodzie i północnym wschodzie Polski. Regiony centralne to dziś zaledwie 15-16 stopni powyżej zera. Najchłodniej w Polsce będzie dziś na południu. Tam, gdzie przez cały dzień występowało będzie zachmurzenie dziś zaledwie do 13-14 stopni.

Deszcz we wtorek 29 września

W godzinach porannych najwięcej opadów deszczu w Polsce na południowym zachodzie. Lokalnie, na Dolnym Śląsku padać może intensywnie. Już w okolicach godzin południowych druga strefa opadów dotrze do Polski południowo wschodniej. Strefa ta podczas dnia przesuwała się będzie powoli do centrum kraju, by w godzinach popołudniowych deszcz dotarł również na Mazowsze i Ziemię Łódzką. Przez cały dzień przelotne opady możliwe będą na południu kraju.

Deszcz 29.09

Wtorek nie przyniesie silniejszych porywów wiatru w Polsce. Wiatr może być odczuwalny na wschodzie kraju, jednak będzie wiało słabiej niż w poniedziałek.