Pogoda. Opady deszczu i mgły w nocy. Cieplejsza noc w Polsce

Zgodnie z wczorajszą obietnicą wraz z Zimną Zośką pożegnaliśmy przymrozki podczas nocy. Dzisiejsza noc przyniesie potwierdzenie tej obietnicy. Nigdzie w Polsce temperatura nie spadnie poniżej zera.

Prognoza pogody na noc według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Najchłodniej w górach, jednak tutaj temperatura również będzie dodatnia. Na terenach nizinnych najchłodniej w Małopolsce 3-4 stopnie. W pasie Polski centralnej 4-5 stopni powyżej zera. Najcieplej podczas nadchodzącej nocy będzie na północy kraju. Tam słupki rtęci wzrosną do nawet 6 stopni powyżej zera.

Noc nad Polską będzie na ogół spokojna. Opady deszczu występowały będą tylko na północy kraju. Opady deszczu, o ile wystąpią nie powinny być intensywne. Deszcz na północy kraju będzie miał charakter przelotny.

W południowej części kraju spodziewamy się występowania mgieł. Nie będą to mgły intensywne, jednak mogą utrudniać warunki na drogach.

W Polsce północnej noc z soboty na niedzielę będzie wietrzna. Wiatr w pozostałych regionach kraju powinien cichnąć. W regionach nadmorskich porywy wiatru sięgać mogą 50-60 km/h.