Pogoda. Ostatnia ciepła noc w tym tygodniu. Strefa opadów nad Polską. Możliwe burze

Z każdą godziną przybliżamy się do załamania pogody, które od jutrzejszego dnia postępowało będzie od zachodu kraju. Tymczasem nadchodząca noc będzie w centrum i na wschodzie Polski jedną z cieplejszych nocy w tym roku.

Na południowym wschodzie temperatury podczas nadchodzącej nocy nie spadną poniżej 15-16 stopni. Podobnie, bo 14-15 kresek powyżej zera w centrum kraju. To temperatury odpowiadające raczej nocom lipcowym niż majowym, ale pozostaje się cieszyć, gdyż kolejne trzy cztery noce mogą przynieść w Polsce ujemne temperatury powietrza.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Trochę chłodniej na zachodzie kraju, ale i tutaj noc będzie ciepła. Termometry na zachodzie Polski wskazywać będą 11-13 stopni powyżej zera.

Już w niedzielne popołudnie do Polski południowo zachodniej wkroczyła strefa opadów deszczu o natężeniu słabym. Podczas nadchodzącej nocy opady deszczu możliwe będą w całej Polsce zachodniej, centralnej i północnej. Dodatkowo na zachodzie i północy nie wyklucza się występowania burz, które nadejdą zza zachodniej granicy.

Prognozowany obszar burz w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Podczas nadchodzącej nocy nad Polską mocniej wiał będzie wiatr. Wiatr wiejący w porywach do 60 km/h możliwy jest w Polsce wschodniej. Na zachodzie kraju porywy wiatru sięgać mogą nawet 60 km/h. W sytuacji, gdy do Polski wkroczą burze znad Niemiec wiatr może wiać jeszcze mocniej.