Pogoda. Prognoza na noc z środy na czwartek. Mróz, mgły. Uspokojenie w pogodzie. Burze i gołoledź nie wystąpią

Ciepły front atmosferyczny opuścił już Polskę. Nasz kraj dostał się pod wpływ wyżu z Europy Centralnej. Skutkowało to będzie lepszą pogodą niż choćby ta ostatniej nocy. Spodziewajmy się jednak niższych temperatur podczas nocy z środy na czwartek.

W większości regionów Polski noc będzie pogodna. Zachmurzenie co najwyżej umiarkowane. W pierwszej części nocy tylko na północnym wschodzie możliwe są opady mżawki i deszczu marznącego. Na Podlasiu możliwe również słabe mgły ograniczające widoczność do 500 metrów.

IMGW-PIB

Na pozostałym obszarze noc z 4 na 5 grudnia będzie pogodna. Na skutek inwersji, a także radiacji ciepła z niskich warstw atmosfery dzisiejszej nocy spodziewamy się spadków temperatury. W zasadzie w całej Polsce zapanuje mróz. Jedynie na Pomorzu możliwa jest temperatura minimalnie przekraczająca zero.

Najchłodniej w górach i obszarach podgórskich. Tutaj spadki temperatury do nawet -6, -8 stopni. Dolny Śląsk, Śląsk, Małopolska, Lubelszczyzną to spadki temperatur do -3 stopni. W centrum i na zachodzie kraju -1. Lokalnie spadki temperatur mogą być większe.

Uspokoi się wiatr. Ten będzie silniejszy jedynie w północnej części kraju. Tutaj porywy wiatru sięgać mogą 40 km/h. Wysoko w górach możliwy wiatr do 65km/h.

Podsumowując. Czeka nas spokojna noc w pogodzie. Delikatny mróz, praktycznie brak opadów i słaby wiatr. To jednak tylko spokojny wstęp do mniej przyjemnej pogody. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach do Polski nadciągną wichury. O tym informowali będziemy w kolejnych wpisach.