Pogoda. Prognoza pogody dla Polski na noc z czwartku na piątek. Ciepła noc. Dużo mgieł nad Polską

Za nami bardzo ciepły dzień na południu Polski. Na północy kraju nie było aż tak ciepło, a dodatkowo w wielu miejscach na północy kraju mgły utrzymywały się właściwie do samego wieczora.

Mgły nad Polską

Niestety, dzisiejsza noc ponownie przyniesie mgły nad większością regionów Polski. Mgły najmniej dadzą się we znaki mieszkańcom Polski wschodniej i częściowo północnej. Na pozostałym obszarze kraju znów musimy przygotować się na mgły ograniczające widoczność do nawet 100 metrów. Mgły utrzymają się do piątku, do godzin przedpołudniowych.

Nadal ciepło

Pomimo końcówki października, nadchodząca noc nad Polską nadal będzie dość ciepła. W całym kraju temperatura spadnie w okolice 10 stopni powyżej zera. Tylko na terenach podgórskich temperatura spadnie do 5 stopni.

Wiatr będzie prawie nieodczuwalny, co również przyczyni się do utrzymywania się gęstych mgieł. Kierunek wiatru południowy. W górach wiatr może być umiarkowany. Wiało będzie z kierunków południowych. Poniżej przedstawiamy prognozę pogody na noc z czwartku na piątek wydaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.