Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc sylwestrową. Przelotne opady deszczu. Możliwe opady marznące. Burze nie wystąpiąW sylwestrowy wtorek nad Polską przechodził chłodny front atmosferyczny. Wraz z frontem nad centralną i wschodnią częścią Polski wędrowała strefa opadów. W centrum kraju były to opady deszczy. Na wschodzie padał mokry śnieg i deszcz ze śniegiem.

Przy dodatnich temperaturach powietrza śnieg nie zdołał zabielić krajobrazów. Tak też pozostanie w większości kraju podczas nadchodzącej nocy. Czekać nas za to może mieszanka pogodowa jeśli chodzi o opady. Te w formie opadów przelotnych prognozowane są w północnej, centralnej i wschodniej części Polski. W górach popada śnieg. W związku z temperaturą oscylującą w okolicach zera, w wielu miejscach Polski możemy mieć do czynienia z opadami marznącymi.

IMGW-PIB

Na powyższej mapie wydanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej widać prognozę temperatury nad Polską podczas noworocznej nocy z wtorku na środę. Najcieplej będzie nad samym morzem. Tam nawet do 2 stopni powyżej zera. W pozostałej części kraju w okolicach zera. W górach mróz -3 do -5 stopni.

Tak jak wspominaliśmy we wschodniej części kraju prawdopodobne jest występowanie przelotnych opadów. Przy temperaturze powietrza w okolicach zera w wielu miejscach deszcz może okazać się marznący. Jeszcze raz apelujemy o ostrożność w przypadku wystąpienia marznących opadów. Mieszanka śliskiej nawierzchni i „hucznej” zabawy może skończyć się poranną wizytą i chirurga ortopedy.

Podczas nadchodzącej nocy uspokoi się wiatr. Wiało będzie nad samym morzem oraz w pierwszej części nocy również na wschodzie kraju. Z każdą godziną wiatr będzie uspokajał się.

Kończąc prognozę pogody na Noc Sylwestrową pragniemy złożyć Wam życzenia na nadchodzący rok. Niech Nowy Rok będzie dla wszystkich lepszy od poprzedniego. Życzymy sukcesów w zyciu osobistym i zawodowym. Przede wszystkim życzymy Wam zdrowia i spokoju.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk