Pogoda. Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę. Postępujący front z opadami deszczu. Mróz na wschodzie i południu.

Polska północna i zachodnia podczas mijającego dnia znalazła się pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego. W piątek front nieśmiało postępował na południowy wschód, jednak już podczas nadchodzącej nocy jego wędrówka znacznie przyspieszy obejmując już nie tylko dzielnice północne, ale również zachodnie kraju. W dniu jutrzejszym na skutek zmiany przepływu powietrza na zachodni front postępował będzie na wschód.

IMGW-PIB

Nadchodząca noc będzie pogodna na południu, południowym wschodzie i w centrum. Tutaj również będzie mroźno. W górach nawet do-6 stopni (lokalnie jeszcze chłodniej). Śląsk, Małopolska, Podkarpacie. Tutaj słupki rtęci spadną do -3 kresek. Cieplej na Lubelszczyźnie i Podlasiu, w okolicach -2 stopni, przy czym warto pamiętać, że im dalej na północ tym będzie cieplej. Na Suwalszczyźnie możliwe są nawet dodatnie temperatury podczas nadchodzącej nocy.

IMGW-PIB

Im dalej na północ i zachód Polski tym noc z piątku na sobotę będzie cieplejsza. W Wielkopolsce i na Kujawach w okolicach 3 stopni powyżej zera. Najcieplej na Pomorzu Zachodnim, do 4-5 stopni.

Niestety podczas nadchodzącej nocy nie odpuści wiatr. Wiatr nadal będzie odczuwalny praktycznie w całej Polsce. Na Pomorzu i w górach wiatr będzie silny. W porywach nawet do 55km/h. Niestety podczas kolejnych dni wiatr będzie się wzmacniał. Modele meteorologiczne lekko “wycofały” wyliczenia odnośnie bardzo silnego wiatru, jednak w przyszłym tygodniu musimy przygotować się na jeszcze silniejszy wiatr nad naszym krajem. O tym jednak pisali będziemy w kolejnych wpisach.