Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na poniedziałek 27.01. Opady na północy. Pogodnie na południu. Zima w odwrocieNowy tydzień rozpoczniemy bez większych zmian w pogodzie. Aura nie przyniesie nam ataku zimy, śnieżyc, ani burz. W całym kraju pogoda nadal przypominała będzie przedwiośnie, a nie środek zimy.

Spójrzmy na mapę pogodową przygotowaną przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W poniedziałek cała Polska to temperatury dodatnie. Słupki rtęci wzrosną kila stopni powyżej zera.

IMGW-PIB

Pogoda będzie w poniedziałek sprawiedliwa jeśli chodzi o temperaturę w Polsce. W całym kraju słupki rtęci wzrosną do 3-4 stopni powyżej zera. W całym kraju wiał będzie bardzo delikatny wiatr z południa, który nie będzie obniżał temperatury odczuwalnej.

Regiony północne dostaną się pod wpływ niżu. W tych regionach Polski w poniedziałek zalegać będzie zachmurzenie. Pogoda w Polsce północnej przypominała będzie bardziej późną jesień, niż wczesną wiosnę. O wiośnie piszemy nie bez powodu, gdyż w południowej części kraju pogoda przypominała będzie przedwiośnie. W tych regionach 4 stopnie powyżej zera, brak wiatru i słoneczna aura. Gorsza pogoda na południowym zachodzie kraju. Tam niewykluczony wzrost zachmurzenia, a nawet słabe opady wiatru.

Cieszmy się dobrą pogodą, gdyż z każdym dniem wzmagał się będzie wiatr. Już dziś od zachodu do Polski wkraczać zacznie strefa silniejszych porywów wiatru. Na dziś nie wspominamy o jego sile, lecz w najbliższych dniach wiało będzie coraz mocniej. Ataku zimy nie prognozujemy, lecz wiatr i zachmurzenie mogą popsuć odbiór pogody w tym tygodniu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk