Pogoda. Prognoza pogody na wtorek 19 listopada. Ciepły i pogodny dzień w Polsce

We wtorek pogodę w Polsce kształtował będzie ośrodek wysokiego ciśnienia. Tylko regiony północne znajdą się pod wpływem niżu Ingmar. 19 listopada w Polsce nie wystąpią opady atmosferyczne. W wielu regionach na niebie przebije się słońce. Pamiętać jednak musimy, że częstym zjawiskiem o tej porze roku jest obecność chmur piątra niskiego i mgieł. Zachmurzenie takie, zwłaszcza w pierwszej części dnia może skutecznie odciąć dopływ promieni słonecznych do powierzchni ziemi. Jednak tam gdzie zachmurzenie i mgły szybko ustąpią należy spodziewać się pięknego, słonecznego wtorku.

Mimo, że wtorek nie będzie tak ciepły jak ostatnie dni, to nadal mieszkańcy Polski nie mogą narzekać. Wciąż pamiętać musimy, że jest druga dekada listopada. Nad Polską natomiast termometry wskazywały będą wciąż powyżej 10 stopni. Najchłodniej na pomorzu. Tutaj w okolicach 9 kresek. Centrum kraju to okolice 11-13 stopni Celsjusza. Na południu kraju do nawet 13 stopni. Na terenach podgórskich poniżej 10 stopni, jednak wciąż ciepło jak na 19 listopada. Poniżej mapa prognozy pogody la Polski przygotowana przez IMGW.

Wiatr w Polsce wschodniej będzie słaby, w porywach umiarkowany. Dużo silniejsze porywy wiatru we wtorek odnotowane zostaną nad morzem. Na wybrzeżu zachodnim porywy wiatru sięgać mogą nawet 60 km/h. W górach, wiatr wiał będzie jeszcze mocniej, nawet do 80km/h.

Zachęcamy do zapoznania się z prognozą pogody na grudzień 2019