Pogoda. Przyjemna, ciepła noc w Polsce. Burze nie wystąpią

Polska wschodnia znajdowała się w poniedziałek po wpływem słabego ośrodka niskiego ciśnienia. Już w nocy ze wschodu do Polski napływać zacznie znacznie cieplejsze powietrze.Ciepłe masy powietrza płynąć do Polski zaczną aż z regionu Morza Czarnego. Napływ z tego kierunku przyniesie w Polsce upały pod koniec obecnego tygodnia, zanim jednak upały to czeka nas przyjemna, ciepła noc w Polsce.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Najchłodniej na Warmii, gdzie termometry spaść mogą poniżej 10 stopni. Na pozostałym obszarze kraju dziesięć stopni Celsjusza zostanie przekroczone. Na północy i zachodzie kraju w okolicach 12 kresek powyżej zera. Centrum to 13 stopni ciepła. Najcieplej podczas nadchodzącej nocy w Polsce będzie na wschodzie i południowym wschodzie kraju (napływ ciepłych mas powietrza). Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu podczas nadchodzącej nocy termometry wskazywać mogą nawet 15 stopni powyżej zera.

Tam gdzie podczas nocy będzie najcieplej, w nocy popada również deszcz. Południowo wschodnia Polska nadal będzie pod wpływem mało aktywnego, pofalowanego frontu atmosferycznego. Groźne zjawiska pogodowe nie wystąpią, ale na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce nie wykluczone są przelotne opady deszczu. Na pogórzu możliwe są również lokalne mgły.