Pogoda. Przymrozki na południu i wschodzie. Brak opadów. Prognoza pogody na noc

Zdaję sobie sprawę, że moje prognozy pogody na noc stają się lekko mówiąc monotonne. Wszystko przez ośrodek wyżowy, który w dalszym ciągu blokuje strefową cyrkulację powietrza w naszej części Europy.

Wyż przynosi nie tylko stabilną, prawie bezchmurną aurę, ale również spływ z północy nieco chłodniejszych mas powietrza. To właśnie te spływ chłodu przyniesie jeszcze dzisiejszej nocy ujemne temperatury na wschodzie i południu kraju.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Suwalszczyzna w okolicach zera. Lubelszczyzna, Podkarpacie i Ziemia Świętokrzyska to -1 do nawet -2 stopni. Centrum kraju i Dolny Śląsk od 0 do 1 stopnia na plusie. Najcieplej na północnym zachodzie kraju, gdzie będzie do 2-3 stopni na plusie.

Podczas nadchodzącej nocy nie ma szans na deszcz. W pierwszej części nocy zachmurzenie będzie jeszcze zalegało na wschodzie kraju, lecz z każdą godziną będzie ono zanikać. Na zachodzie i północy Polski nie wykluczone są mgły. Te, nawet jeśli wystąpią, nie powinny mocno ograniczać widzialności. Mgły, o ile wystąpią nie będą długotrwałe.

Podczas nadchodzącej nocy oraz jutrzejszego dnia nie będzie występował wiatr. Porywy wiatru będą praktycznie nieodczuwalne. Jednak powoli sytuacja zacznie się zmieniać już podczas jutrzejszej doby. Bądźmy dobrej myśli. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości w Polsce spadnie deszcz.