28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Uderzenie ciepła w Polskę. Jak długo wysokie temperatury? Kiedy ochłodzenie?

Ciepło w Polsce

Do Polski napływa ciepłe powietrze z południowego zachodu kontynentu. Napływ tak ciepłych mas powietrza powoduje, że temperatury w Polsce poszybowały do góry. Już dziś, w czwartek w wielu miejscach słupki rtęci wzrosną do 20 stopni powyżej zera. Jak długo potrwa okres wysokich temperatur w Polsce? Kiedy nadejdzie ochłodzenie? Sprawdzamy

Przeanalizowaliśmy mapy temperatury z wielu modeli numerycznych. Obejrzeliśmy prognozy temperatur zarówno na wysokości 2 metrów, jak i wysoko nad Ziemią. Mamy dla Was sama dobre wiadomości. Otóż trend z wysokimi temperaturami w Polsce utrzyma się do pierwszych dni listopada. W okolicach 3-4 listopada widać nad krajem znaczne ochłodzenie. Wtedy to temperatury spaść mogą do ledwo 4-6 stopni powyżej zera. Jednak narazie cieszmy się wspaniałą i ciepłą pogodą.

Ciepły i słoneczny weekend w Polsce

Czwartek będzie najcieplejszym dniem obecnego okresu. W wielu miejscach Polski słupki rtęci powędrują nawet ponad 20 kresek. Tak wysokie temperatury nie utrzymają się na weekend, ale będzie niewiele chłodniej. W weekend nadal czeka nas ciepła i raczej słoneczna aura. Cieplej będzie na zachodzie i południu kraju. Będą w weekend regiony, gdzie temperatury wzrosną do nawet 18 stopni Celsjusza. Na wschodzie i północy, niewiele chłodniej w weekend, bo w okolicach 14-15 stopni.

Temperatury w weekend

Ciepły przyszły tydzień

Równie dobrze pod względem temperatur wygląda przyszły tydzień. Analizując modele numeryczne nie widać w przyszłym tygodniu znaczącej zmiany napływu powietrza. Nadal płynęło będzie do nas ciepłe powietrze z południowego zachodu kontynentu. Cały przyszły tydzień to temperatury na poziomie 14-18 stopni w Polsce. Nie prognozuje się również większych incydentów z deszczem. Burze również nie wystąpią. Dopiero pod koniec przyszłego tygodnia modele przewidują bardziej intensywny deszcz na wschodzie Polski. Jednak na chwilę obecną nie przejmujemy się tym zbytnio.

Kończąc, uchylę rąbka tajemnicy jeśli chodzi o pogodę na 1 listopada. Dziś po południu przygotujemy dla Was szczegółowy wpis o pogodzie na Święto Zmarłych, jednak wygląda na to, że 1-2 listopada będzie raczej ciepły i pogodny. Pamiętacie czasy, gdy na groby szło się w śniegu? Łza się w oku kręci…