Pogoda w czwartek. Słabe opady. Umiarkowanie ciepło. Burze mało prawdopodobne

pogoda na 23 lipca

Czwartek nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Większa część kraju nadal znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad Niemcami. Tylko część północna Polski dostanie się pod wpływ ośrodka niskiego ciśnienia z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. będzie to miał wymierne skutki w dzisiejszej pogodzie.

prognoza pogody

Pogoda w czwartek po raz kolejny przyniesie najniższe temperatury na północny kraju. Nad morzem, na Mazurach i Suwalszczyźnie temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza. W Polsce centralnej 21-22 kreski powyżej zera. Najcieplej w czwartek 23 lipca będzie na południu kraju. Na Podkarpaciu, w Małopolsce, czy na Śląsku nawet do 23 stopni powyżej zera.

Prognoza pogody na czwartek (IMGW-PIB)

pogoda w czwartek

Dzisiejszy dzień przyniesie słabe, przelotne opady deszczu. Te możliwe są zwłaszcza w północnych regionach Polski, tam gdzie swój wpływ na pogodę zaznaczy niż. Deszcz, który pojawi się w Polsce w czwartek będzie bardzo symboliczny. Nie będą to opady długotrwałe. Burze dziś również nie wystąpią na przeważającym obszarze Polski. Ryzyko w Karpatach i Bieszczadach wyładowań atmosferycznych wyniesie poniżej 30%.

opady 23 lipca

W dniu dzisiejszym uspokajał się będzie wiatr. Po kilku dniach z silniejszymi porywami wiatru dziś sytuacja będzie się uspokajać. Jeszcze przed południem silniej wiać może w północnych regionach Polski. Po południu bezwietrznie zrobi się praktycznie w całym kraju.