Pogoda w nocy bardzo nas zaskoczy

Polska wciąż znajduje się pod wpływem wyżu, który odsuwa się jednak na wschód i utrzyma nas w dobrej pogodzie jeszcze jedynie przez kilkadziesiąt godzin. Jednak jeszcze dzisiejsza noc będzie należała zdecydowanie do tych ciepłych. Patrząc na datę, pogoda w nocy będzie zaskakująca. Podczas nocy z wtorku na środę nie uświadczymy również opadów deszczu. Burze również nie wystąpią. Do czynienia będziemy mieli z nocą zdecydowanie letnią, niż taką, jakiej spodziewalibyśmy się tydzień przed rozpoczęciem jesieni.

temperatura w nocy

To będzie bardzo ciepła jak na druga połowę września noc nad Polską. Gorące powietrze napływa z południowego zachodu, w związku z tym to właśnie w tych regionach kraju nadchodząca noc będzie najcieplejsza. Dolny Śląsk, lubuskie, czy Wielkopolska to temperatury rzędu 17 stopni w najchłodniejszym momencie nocy. To bardzo ciepło jak na końcówkę lata. Tylko niewiele chłodniej zrobi się w nocy w Polsce centralnej i wschodniej. Tutaj również czeka nas ciepła noc, ponieważ słupki rtęci nie spadną poniżej 15 kresek powyżej zera.

opady w nocy

Jesteśmy pod wpływem wyżu, dlatego czeka nas bezchmurna, pogodna noc. Nie prognozuje się jakichkolwiek opadów nad Polską. Lokalnie, w dolinach rzecz mogą pojawić się słabe mgły, jednak nie powinny one bardzo ograniczać widzialności poziomej. Ponieważ nad krajem w nocy brak chmur i opadów, to burze również nie są prognozowane. Do pełni szczęścia podczas nadchodzącej nocy brakuje tylko całkowicie bezwietrznej pogody. Niestety na wschodzie i północy kraju wiatr będzie odczuwalny. Nie będą to silne porywy wiatru, jednak nie możemy napisać, że nadchodząca noc będzie całkowicie bezwietrzna.