Pogoda w nocy. Burze i deszcz na południu oraz miejscami na zachodzie. Ciepła noc w Polsce

Piątek to kolejny dzień, gdy do Polski napływa gorąca masa powietrza ze wschodu kontynentu. To właśnie dziś gorące powietrze wlało się również na zachód kraju. W wielu miejscach Polski wschodniej mieliśmy do czynienia z upałem, temperatura przekroczyła 30 stopni, zwłaszcza w centrum i na wschodzie.

Nadchodząca noc nad Polską będzie również ciepła. Niewykluczone, że wystąpią w Polsce miejsca, gdzie będziemy mieli do czynienia z nocą tropikalną, czyli temperatury w najchłodniejszym momencie nocy nie spadną poniżej 20 stopni.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Właściwie w całym kraju w nocy temperatury oscylowały będą od 16 do 19 stopni Celsjusza. Tylko wysoko w górach chłodniej, w okolicach 13 stopni powyżej zera. O tym, czy nad danym regionem temperatura w nocy to 16, czy 20 stopni decydowały będą burze. Tam gdzie przejdą wieczorem i w pierwszej części nocy komórki burzowe, temperatura spaść może do niższych wartości. Tam, gdzie burze nie wystąpią, powierzchnia gruntu nie zostanie wychłodzona, to temperatury będą wyższe.

Burze możliwe są zwłaszcza na południu i zachodzie. Niskie ryzyko burz będzie w centrum i na wschodzie. Różnicą jest, że dziś w nocy burze przejść mogą praktycznie w całym kraju, ale będą o mocno punktowym charakterze. W nocy burze nie powinny być już gwałtowne, jednak lokalnie zagrożeniem nadal mogą być silne porywy wiatru, liczne wyładowania atmosferyczne oraz ulewne opady deszczu zwłaszcza w pierwszej części nocy.

Prognoza burzowa IMGW-PIB na noc

POLECAMY ŚLEDZIĆ BIEŻĄCE DANE RADAROWE I DETEKTORY TUTAJ