Pogoda w nocy dla Polski. Ciepła noc nad Polską. Wystąpią burze

Środa nie przyniosła dużej zmiany pogody względem wtorku. Podobnie będzie z nocą z środy na czwartek. Czeka nas również bardzo podobna aura jak ubiegłej nocy. Na wschodzie Polski bardzo ciepło i możliwe burze. Na zachodzie trochę chłodniej, ale spokojniejsza aura.

Noc z środy na czwartek będzie bardzo ciepła na wschodzie kraju. W wielu miejscach termometry na wschodzie wskażą nawet 16 stopni powyżej zera. Do tego będzie bardzo parno i duszno. W centrum Polski w najchłodniejszym momencie nocy o 12 do 15 stopni powyżej zera.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Chłodniej na północnym zachodzie, gdzie słupki rtęci spadną w nocy do 12 stopni. W całym kraju noc będzie bardzo ciepła, letnia i przyjamna.

Krajobraz sielankowej, letniej nocy popsują niestety burze. Te prognozowane są w nocy w Polsce wschodniej, a przede wszystkim południowo-wschodniej. Lokalnie burze w nocy mogą mieć gwałtowny charakter. Burze w nocy niosły będą przede wszystkim ulewne opady deszczu. W związku ze sporą chwiejnością, zwłaszcza na krańcach wschodnich, burze mogą być aktywne elektrycznie nawet w drugiej części nocy. Poniżej prognoza burzowa na noc wydane przez IMGW.

Nadchodząca noc będzie praktycznie bezwietrzna w Polsce. Wiatr wystąpić może jedynie podczas przechodzenia burz. Podczas burz wiatr może osiągać silniejsze porywy. Siła wiatru w burzach dochodzić może do 70 km/h. Nie będzie to jednak wiatr o niszczącej sile.