Pogoda w nocy w Polsce. Ciepła noc. Mróz tylko na południu. Opady deszczu w Polsce. Burze nie wystąpią

Najbliższa noc przyniesie odpoczynek od mrozu. Ujemne temperatury powietrza pojawią się tylko na krańcach południowych Polski, na terenach podgórskich i w górach.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Mróz na południu sięgać może nawet -5 stopni. Jednak już na nizinach Małopolski, czy Podkarpacia temperatury będą dodatnie. Jeden stopień powyżej zera na południu i w centrum kraju. W Polsce zachodniej słupki rtęci w nocy wskażą dwa stopnie powyżej zera. Najcieplej w nocy z czwartku na piątek będzie na północy Polski, gdzie temperatura utrzyma się na poziomie 3 stopni powyżej zera.

Już podczas czwartku północna część kraju znajdowała się pod chmurami. Jednak w czwartek strefa zachmurzenie nad Polską północną nie przynosiła opadów deszczu. Sytuacja ta zmieni się w nocy z czwartku na piątek. W drugiej części nocy z północy do kraju wkroczy strefa opadów deszczu. Będą to opady ciągłe, jednak krótkotrwałe. Model prognozują, że sunąca z północy na południe strefa opadów nie będzie rozległa.

W kolejnych godzinach nocnych i rano strefa opadów deszczu wędrowała będzie dalej na południe, w kierunku regionów centralnych Polski. Jednak to już jest temat na jutrzejszą, poranną prognozę pogody. W prognozie pogody na noc warto wspomnieć jeszcze o wietrze.

Wiatr będzie w nocy wiał z dość duża siłą. Słaby wiatr tylko na krańcach południowych Polski. Na pozostałym obszarze wiało będzie dość mocno. Im dalej na północ Polski, tym siła wiatru będzie wyższa. W pasie Polski centralnej piszemy o wietrze wiejącym z siłą 40-50 km/h. Na północy kraju,. nad morzem wiać może z siłą przekraczającą 70 km/h. Nie prognozujemy wystąpienia w nocy groźnych zjawisk pogodowych jak burze, czy mgły nad Polską.