Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda w nocy z wtorku na środą. „Cisza przed burzą”, miejscami pada słaby deszczW nocy z wtorku na środę Polska znajduje się pod wpływem rozległego obszaru obniżonego ciśnienia. Dodatkowo z zachodu na wschód wędruje niewielki niż z układem frontów atmosferycznych. W środę czeka nas załamanie pogody i przejdą burze, o którym więcej piszemy tutaj.

Dane SIGNIFICANTU IMGW-PIB wskazują, że w nocy do zachodniej Polski dotarł płytki niż znad Niemiec wraz z układem frontów atmosferycznych. Dane radarowe wskazują, że pada głównie w zachodniej i północnej części kraju. Istnieje niskie ryzyko burz w zachodniej części kraju.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 29.04.2020, 00 UTC

W nocy na zachodzie i północnym-zachodzie zachmurzenie umiarkowane, okresowo duże i całkowite, miejscami występują słabe opady deszczu. Głównie na zachodzie i Pomorzu Zachodnim. Tylko na południowym-wschodzie i wschodzie małe i bez. Najchłodniej na zachodzie od 6°C do 10°C na południowym-wschodzie RP. Wiatr przeważnie na północy kraju słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, a na południu przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

Prawdopodobny obszar opadów w nocy z wtorku na środę na obszarze Polski.

Prognoza pogody na noc według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego

Położenie opadów i chmur

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz