26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. W piątek jesiennej szarówki ciąg dalszy

Pogoda na noc

Piątek nie przyniesie dużych zmian w pogodzie nad Polską. Znajdujemy się pod wpływem frontów atmosferycznych. Fronty przyniosą w piątek sporo opadów deszczu, a także mgły i gęste chmury.

Już od rana deszcz pada na południu i zachodzie Polski. Na zachodzie i północnym zachodzie są to opady przelotne deszczu. Na południu opady mają charakter bardziej ciągły. Sytuacja ta nie zmieni się do końca dzisiejszego dnia. Strefa opadów z południa kraju powoli sunąć będzie na północ obejmując w piątek kolejne regiony.

Opady deszczu w Polsce

Do wieczora strefa opadów obejmie już cały obszar Polski na południe od linii Białystok Warszawa Poznań. Nie będą to bardzo intensywne opady deszczu, jednak przelotnie padać będzie właściwie przez cały piątkowy dzień.

Przed południem w Polsce wschodniej nie wykluczone, że utrzymają się mgły. Lokalnie mgły w Polsce wschodniej mogą być gęste. Mgły na wschodzie pojawią się za sprawą bardzo wysokiej wilgotności, a także braku wiatru. Wiatr bardzo słaby na zachodzie kraju. W centrum i na wschodzie wiatr nie będzie dziś występował.

Piątek to będzie bardzo chłodny dzień nad Polską. Tylko na zachodzie kraju słupki rtęci dobić mogą do 10 stopni powyżej zera. Na pozostałym obszarze poniżej 10. Najchłodniej na południowym wschodzie Polski, gdzie termometry pokażą zaledwie 5-7 stopni powyżej zera. Zimno również w górach. Tutaj niewykluczone przymrozki i opady śniegu.