Pogoda w Polsce na dziś. Ciepło i słonecznie we wtorek 19 listopada. Opady i burze nie wystąpią

Zgodnie z poranną prognozą, Polska znajduje się dziś pod wpływem wyżu z centrum nad Rosją. Tylko północno zachodnie regiony kraju dostają się pod wpływ niżu INGMAR. Nie jest to ośrodek silny, nie wpłynie on znacznie na pogodę w naszym kraju. Poniżej zdjęcie satelitarne Polski na godzinę 8:30.

Polska wschodnia we wtorek będzie wolna od zachmurzenia niskiego. Pozwoli to mieszkańców Lubelszczyzny, Podkarpacia i Podlasia cieszyć się piękną, słoneczną pogodą przez większość dnia. W ostatnich dniach, na wschodzie zalegało zachmurzenie przez co pogoda przypominała raczej późną wiosnę (czyli druga dekadę listopada), niż piekną jesień do jakiej w tym roku przyzwyczaiła nas aura.

W dniu dzisiejszym zachmurzenia będzie więcej na północnym zachodzie i lokalnie w centrum kraju. Nie będą to jednak chmury, które przyniosą opady deszczu, czy zjawiska burzowe.

To będzie ciepły (jak na 19 listopada) dzień nad Polską. W większości kraju temperatury oscylowały będą w granicach 11-14 stopni. Tylko na zachodzie i północy kraju temperatura nie osiągnie 10 stopni. Tutaj termometry wskażą maksymalnie 9 stopni. Również w tych regionach (zachód i północny zachód) silniej powieje wiatr. Na wybrzeżu zachodnim porywy sięgać mogą nawet 60km/h. Porywy wiatru w górach osiągać mogą nawet 80km/h.