Pogoda w sobotę. Coraz cieplej. Brak opadów w Polsce

W naszych regionie dominujący wpływ na pogodę ma ośrodek wysokiego ciśnienia KEVIN z centrum nad Rosją. Dlatego w Europie, w tym Polsce panuje piękna, słoneczna i z dnia na dzień cieplejsza pogoda. Zachmurzenie nad Polską praktycznie nie wystąpi. Nie wystąpią również opady i burze.

Sobota będzie dniem, w którym do kraju napływać zaczną coraz cieplejsze masy powietrza z południa Europy. Odczują to przede wszystkim mieszkańcy dzielnic południowo zachodnich. To właśnie na Dolnym Śląsku, w lubuskim, na Śląsku i w Małopolsce będzie dziś najcieplej. Temperatura we wspomnianych regionach osiągnie nawet 27 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej w pasie Polski centralnej, bo od 22 do 24 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Polsce tam gdzie jeszcze dziś zalegać będzie powietrze polarne. Na Suwalszczyźnie w sobotę “zaledwie” 19 stopni Celsjusza.

temperatura w sobotę

Obecność wyżu spowoduje niemal całkowity brak zachmurzenia nad Polską w sobotę 12 września. Nie pojawią się również opady deszczu, ani burze. Widać to doskonale na poniższej mapie prognozy opadów dla Polski. Niebo nad całym krajem jest przez cały dzień wolne od chmur. Słabe opady deszczu pojawić się mogą nad Polską północną w nocy, ale o tym jeszcze zdążymy dziś napisać.

deszcz w sobotę

Sobota przyniesie mocniejsze porywy wiatru tylko na północy kraju. Nad samym morzem wiać może w porywach nawet do 40 km/h. Na pozostałym obszarze kraju sobota upłynie pod znakiem bezwietrznej aury.