Pogoda. Warszawa i Mazowsze. Jaka pogoda na tydzień 23-29 maja 2022. Powrócą burze

Sprawdźmy jaka pogoda dla Warszawy i Mazowsza nadejdzie w nadchodzącym tygodniu. We wpisie sprawdzę jakie temperatury czekają nas w rozpoczynającym się tygodniu. Opiszę również scenariusz, który prawdopodobnie wydarzy się w połowie tygodnia. Mieszkańców Warszawy czekają bowiem burze i powrót opadów.

Pogoda w Warszawie i na Mazowszu. Chwilowe ocieplenie

Początek tygodnia przyniesie coraz wyższe temperatury w centrum kraju. W poniedziałek i wtorek temperatury na Mazowszu sięgały będą 18-20 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej zapowiada się środa. Wtedy to do kraju napłynie ciepłe powietrze z południowego zachodu.

Pogoda w Warszawie. Ciepło w centrum Polski

Niestety, prawdopodobnie w środku tygodnia przez kraju, również przez centrum przemieszczał będzie się front atmosferyczny. Wypychał będzie on ciepłe masy powietrza na wschód. Na ten moment wiele wskazuje na to, że ocieplenie potrwa tylko właśnie do środy. Wtedy to pogoda w Warszawie i okolicach również się popsuje. O opadach i burzach w dalszej części wpisu. Tutaj dokończmy wątek temperatury. Otóż czwartek i piątek to ochłodzenie w centrum kraju. Po prawie gorącym dniu w środę, czwartek przyniesie już temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza. W północnej części Mazowsza słupki rtęci od czwartku pokazywać będą zaledwie 15 stopni. Niestety, podobnie zapowiada się przyszły weekend. Widać więc, że pogoda w Warszawie rozpieszczać będzie tylko w pierwszej części nadchodzącego tygodnia. I to nie tylko w sprawie temperatury.

Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni dla Polski

Pogodny początek tygodnia. Niestety wrócą burze i opady

Pogoda w Warszawie i na Mazowszu będzie rozpieszczać w pierwszej części tygodnia. Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, który zapewni mieszkańcom centrum dużo pogodnego nieba. Słońca w poniedziałek i wtorek nie zabraknie. Jednak już w środę przez kraj wędrował będzie płytki ośrodek niżowy wraz z frontem atmosferycznym. Poniżej prognoza ciśnienia i opadów na środę 25 maja (ECMWF).

Pogoda na Mazowszu popsuje się w środę

Na chwilę obecną centrum płytkiego niżu prognozowane jest na środę nad północnym Mazowszem. Pogoda 25 maja popsuje się w całym pasie centralnym Polski. Przelotne opady deszczu i burze możliwe są również w Warszawie i na Mazowszu. Taki rodzaj aury pozostanie z mieszkańcami centrum do końca tygodnia. Do kraju napłyną chłodniejsze, niestabilne masy powietrza. Chmury kłębiaste pojawiały będą się nad Polską również w czwartek i piątek. Przyniosą lokalne opady deszczu oraz słabe burze. Niestety pogoda w Warszawie i regionie będzie gorsza w drugiej połowie tygodnia i przyszły weekend. Po kilkudziesięciu godzinach odpoczynku od wiatru, niestety do kraju wkroczy kolejna wichura.

Pogoda przyniesie wichurę również w Warszawie

W skutek zwiększonego gradientu ciśnienia siła wiatru wzrośnie znacznie ponownie już w czwartek. Od zachodu Polski do centrum przemieszczała będzie się strefa silnych porywów wiatru. Pogoda może stać się znów niebezpieczna. W Warszawie i na Mazowszu spodziewamy się porywów wiatru w czwartek i piątek do 80 km/h. Wiatr wiejący z taką siłą może już powodować szkody. Wichura zacznie uspokajać się w weekend. Wtedy jednak czeka nas ochłodzenie. Przypominam również o naszej zakładce „Pogoda dla Warszawy i Mazowsza„. Znajdziecie tam prognozy pogody nawet do 16 dni.