Pogoda we wtorek 14 lipca. Dużo cieplej. Deszcz i burze nie wystąpią

Znajdujemy się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia, ale z zachodu Europy zbliża się do nas niż. Skutkuje to napływem coraz cieplejszych mas powietrza do kraju. Ciepłe powietrze napływa do Polski z południa i południowego-wschodu, stąd też temperatury na zachodzie Polski będą dziś najwyższe.

Sytuacja synoptyczna na dzień 14.07.2020,12 UTC

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

pogoda wtorek

Na Pomorzu Zachodnim słupki rtęci wzrosną dziś nawet do 25 stopni powyżej zera. W pozostałych regionach zachodnich będzie 23-24 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej w centrum kraju, gdzie na termometrach ujrzymy dziś 22-23 stopnie ciepła. Najchłodniejszymi regionami w kraju będzie dziś wschód. Tam zaledwie 20 stopni powyżej zera.

Nie najwyższe jak na lipiec temperatury powietrza wynagrodzi nam słońce, którego dziś pod dostatkiem będzie w całym kraju. Deszcz pojawić się może wyłącznie w górach, ale nawet jeśli to będą to opady przelotne. Na pozostałym obszarze Polski piękna, słoneczna pogoda. Na niebie pojawiać się mogą chmury kłębiaste, jednak nie przyniosą one opadów.

Wtorek 14 lipca będzie praktycznie bezwietrzny na terenie Polski. Dopiero w godzinach popołudniowych, wraz ze zbliżaniem się do kraju strefy frontowej wzmagał się będzie również wiatr. Ten w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych na północnym zachodzie i zachodzie osiągać może prędkość w porywach do 50 km/h.