26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda we wtorek. Wyż nad Polską. Dużo słońca, ale niskie temperatury

Pogoda na wtorek 1 grudnia

Polska znalazła się pod wpływem rozległego ośrodka wysokiego ciśnienia. Czeka nas kilkadziesiąt godzina ładnej, bezchmurnej pogody. Może nie w całej Polsce, ale w zdecydowanej większości regionów niebo stanie się bezchmurne.

Wyż nad Polską

Wszystko to za sprawą bardzo silnego wyżu ze wschodu Europy. Zapewni on dziś wiele słońca w przeważającej ilości regionów Polski. Bezchmurnego nieba spodziewać się można w całej południowej Polsce. Chmury nie powinny również pojawić się w Polsce wschodniej i centralnej. Bezchmurne niebo również w wielu regionach Polski południowo-zachodniej. Chmury we wtorek pojawią się na północy Polski oraz na krańcach zachodnich kraju. Jednak nigdzie w Polsce nie prognozujemy we wtorek opadów deszczu. Potwierdzają to wyliczenia modelu SWISS-HD.

Brak opadów nad Polską we wtorek 1 grudnia

Bezchmurne niebo późną jesienią i w zimie, zwłaszcza nocami to gwarancja dużych spadków temperatur. Tak było również podczas nocy z poniedziałku na wtorek. W wielu regionach Polski, zwłaszcza na południu i wschodzie temperatury w nocy spadły poniżej -5 stopni. Mróz utrzyma się również w pierwszych godzinach po wschodzie słońca we wtorek 1 grudnia.

Temperatury wtorek

W dzień słupki rtęci wzrosną powyżej zera, jednak wtorek nie będzie ciepłym dniem w Polsce. W najcieplejszym momencie dnia, na zachodzie kraju termometry wskażą zaledwie 2-3 stopni powyżej zera. Na pozostałym obszarze kraju od zera do jednego stopnia na plusie. Wiatr obniżał będzie temperaturę odczuwalną na wschodzie i południu Polski. W tych regionach wiatr w porywach we wtorek osiągać może 20-30 km/h.