Pogoda. Wszystkich Świętych. Aktualna pogoda w Polsce w piątek 1.11.2019

Dzień Wszystkich Świętych to czas, w którym odwiedzamy bliskich. Zapalając świeczkę na grobie zastygamy w zadumie i wspomnieniach. Jest to jednak również czas długiego przebywania na świeżym powietrzu oraz przemieszczania się po całym kraju. Dlatego sprawdzamy jaki jest aktualny stan pogody nad Polską.

Po porannych mgłach i zamgleniach nie ma już praktycznie śladu. Chociaż według zdjęć satelitarnych zalegają one wraz z chmurami niskimi na południowym zachodzie, zachodzie i południu Polski. W kolejnych godzinach zanikną one. Prognozy na dzień dzisiejszy mówią nawet o wietrze halnym na południu kraju.

W piątek czuć będzie już, że nadchodzą cieplejsze dni. Już w dniu dzisiejszym w wielu miejscach kraju termometry pokażą 7-8 stopni Celsjusza. Najchłodniej na północy kraju, tam około 5 stopni. Im dalej na południe tym cieplej. W chwili obecnej nad Polską nie ma już praktycznie miejsc z ujemną temperaturą. Przymrozek jest notowany obecnie na stacjach w Zielonej Górze, Wrocławiu oraz Gorzowie Wielkopolskim, ale i tu wkrótce zrobi się cieplej.

W Polsce nie występują obecnie opady deszczu Ido godzin popołudniowych szansa na ich występowanie jest marginalna tylko na północny wschodzie kraju. W godzinach wieczornych i nocnych od zachodu do Polski wkraczać zacznie strefa opadów deszczu związana z ciepłym frontem atmosferycznym niżu z rejonu Szkocji.

Warunki na drogach w Polsce są przeważnie dobre i bardzo dobre. Apelujemy jednak do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu. Również w okolicach cmentarzy, pomimo pięknej pogody nie popadajmy w brawurę. Podczas przemieszczania się w okolicach cmentarzy i parkowania aut zachowajmy spokój. Nerwy to najgorszy doradca za kierownicą.