Pogoda. Zimna noc. Niska temperatura w całym kraju. Możliwe przymrozki

Nasz kraj dostał się po wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia. Po jego wschodniej stronie do kraju napływa arktyczne powietrze z północy kontynentu. Skutkuje to dużymi spadkami temperatur. W nocy spadki te sięgną nawet poniżej 5 stopni Celsjusza. Wpływ wyżu skutkuje również bezchmurnym niebem, co dodatkowo wpływa na nocne spadki temperatur w Polsce.

Temperatury w nocy w Polsce

Nad ranem w Polsce temperatury spadną do nawet 3-4 stopni na wysokości 2 metrów nad poziomem gruntu. Oznacza to, że przy gruncie, lokalnie nie można wykluczyć pojawienia się przymrozków. Najchłodniej podczas nadchodzącej nocy będzie w Polsce północno wschodniej oraz południowej. To tutaj pojawią się największe szanse na przymrozki. Chłodno, bo tylko 7 stopni w Polsce wschodniej. Do 10 kresek powyżej zera na zachodzie kraju.

Tak jak wspominałem na początku wpisu, znajdujemy się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia. Prócz niskich temperatury (spływ powietrza z północy) skutkuje to piękną, bezchmurną pogodą. Taka również będzie nadchodząca noc. Nigdzie w kraju nie prognozujemy wystąpienia większego zachmurzenie. Nie prognozuje się również opadów deszczu, ani burz. Nad ranem, lokalnie nie można wykluczyć powstania słabych mgieł.