Potężna burza nad Polską. Wędruje już 1000 kilometrów

  • 12 czerwca 2018

W dniu dzisiejszym, mieszkańców południowej i częściowo wschodniej Polski czeka niebezpieczna aura. Wszystko to za sprawą bardzo dobrze zorganizowanego układu MCS, który od godzin nocnych wędruje przez kraj.  

Dlaczego ta burza jest taka wspaniała i niecodzienna? Otóż wyobraźcie sobie, że narodziła się ona w dniu wczorajszym po południu na południowy zachód od Monachium. Zobaczcie jak wyglądały początki tej burzy na detektorze wyładowań. W pierwszym stadium burza przybrała postać kilku superkomórek burzowych, które jeszcze na terenie Niemiec połączyły się w duży, mezoskalowy układ konwekcyjny.

-Reklama-

-

Warto zaznaczyć, że jeszcze przed tum układem, powstała bardzo aktywna i groźna superkomórka burzowa. Na powyższym skanie widać, że wędruje ona przez południowe Czechy. Układ z każdą godziną przybierał na sile, kolejne komórki łączyły się w całość, by po 23 wkroczyć z impetem na terytorium Czech. Już w tym momencie burza przybrała postać MCS. Wiadomym było, że burza ma duże szanse przetrwać i wkroczyć w godzinach nocnych do południowej Polski.

Poniższy skan z godziny 3 rano pokazuje, z jak silną, liniową strukturą do czynienia mieli w nocy Czesi. Skan pokazuje również jak negatywny wpływ na burze mają góry oddzielające Czechy od Polski. Spójrzcie jak północna część burzy „rozbiła” się o góry tracąc znacznie na aktywności.

A poniżej rzut oka na bieżący skan z detekcji wyładowań. Tak wyglądają wyładowania z burzy o godzinie 7:50. Widać, że aktywność elektryczna układu nad Polską maleje. 

Na koniec rzut oka na skan obrazu satelitarnego. Widać na nim zachmurzenie nad Polską na godzinę 7:30. Na czerwono oznaczyłem chmury bezpośrednio związane z tym potężnym układem burzowym. Robi wrażenie prawda?

-Reklama-

1 Komentarz

  1. Chemtrails! Geoinżynieria kontrola pogoda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.