Wtorek upływał pod znakiem burz na wschodzie Polski i pogodnej aury w centrum i na zachodzie kraju. Niektóre z dzisiejszych burz były dość intensywne. Jednak wraz z nadejściem wieczora burze stopniowo będą traciły na swej intensywności, by w pierwszej części nocy zaniknąć całkowicie.
Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc będzie dość ciepła. Na południowym wschodzie kraju termometry wskazywały będą nawet 9-10 stopni powyżej zera. Centrum kraju to 7-8 stopni powyżej zera. Niewiele chłodniej na północy, gdzie termometry pokażą 6-7 stopni Celsjusza.
Wraz z nadejściem nocy nad Polską zanikać zaczną opady. Najbardziej rozbudowane chmury konwekcyjne dawać mogą jeszcze opady deszczu na południu i południowym wschodzie kraju. Jednak z każdą godziną opady te będą stopniowo zanikać.
Na zachodzie kraju bardzo możliwe są za to mgły i zamglenia. Lokalnie w Wielkopolsce, na Kujawach i Pomorzu mgły mogą być dość gęste ograniczając widzialność do kilkuset metrów.
Fan pogody praktycznie od zawsze. Pogoda i prognozowanie pogody jest jego pasją. Dodatkowo kocha burze. Gdy burza nadciąga, bierze aparat w dłoń i goni za burzą. Na portalu zajmuje się wpisami w kategoriach groźnych zjawisk pogodowych, dniowych prognoz pogody oraz pisze o pogodzie na Świecie