Prognoza pogody na noc. Chłodniej. Zanikające opady. Burze nie wystąpią

Wtorek minął pod wpływem frontu atmosferycznego o charakterze chłodnym. Front przemieszczał się powoli nad północnymi obszarami kraju przynosząc opady deszczu i zachmurzenie.

W nocy wpływ frontu na Polskę północną będzie malał. Opady deszczu powinny zanikać i możliwe będą już tylko w charakterze lokalnym i przelotnym. Największe szanse na wystąpienie opadów o charakterze przelotnym mają regiony w Polsce południowej i wschodniej. Ze względu na zanikanie frontu opady podczas nadchodzącej nocy nie są pewne.

Nadchodząca noc będzie chłodniejsza niż ostatnia. Na południu słupki rtęci przekroczą 10 stopni Celsjusza. W pasie Polski środkowej od 6 do 8 stopni powyżej zera. Najchłodniej podczas dzisiejszej nocy będzie na północy kraju. Tutaj zaledwie od 3 stopni na Suwalszczyźnie, do nawet 6 stopni na Pomorzu Zachodnim.

Dzisiejsza noc nie przyniesie żadnych dynamicznych zjawisk pogodowych. Wiatr z każdą godziną będzie coraz słabszy. W drugiej części nocy praktycznie zaniknie. Podczas nadchodzącej nocy nie wystąpią mgły i zamglenia. Dzisiejsza noc nie przyniesie również zjawisk burzowych nad Polską.