Prognoza pogody na noc. Czekają nas przymrozki i mgły. Dalszy brak opadów

Pierwszy dzień tygodnia nie przyniósł dużych zmian w pogodzie. Polska nadal pozostaje pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia, którego centrum pozostaje nad Skandynawią. Skutkuje to spływem chłodnych mas powietrza do naszego kraju, a także praktycznie bezchmurną pogodą. Taki rozkład ośrodków barycznych nad Europą skutkuje zimnymi nocami pomimo ostatniej dekady kwietnia.

Sytuacja synoptyczna na dzień 21.04.2020, 00 UTC

Prognoza pogody na noc z 20/21 kwietnia 2020 według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego

Przygruntowe przymrozki wystąpią podczas nadchodzącej nocy w niemal całej Polsce.

Nadchodząca noc również przyniesie przymrozki. Temperatury spadną poniżej zera na wschodzi i południu kraju. Najchłodniej podczas nadchodzącej nocy będzie na Podlasiu i Lubelszczyźnie. W tych regionach temperatura w nocy spadnie do nawet -3°C. Przy gruncie przymrozki mogą być jeszcze większe, miejscami na północnym-wschodzie do -10°C

Podczas nadchodzącej nocy prognozuje się wystąpienie mgieł w Polsce. Mgły wystąpią przede wszystkim w Polsce północnej. Dodatkowo, lokalnie na Mazurach i Warmii mgły mogą być gęste ograniczając widzialność poziomą do kilkuset metrów. Poza mgłą na północy kraju nadchodząca noc nie przyniesie innych zjawisk pogodowych. Niestety, w Polsce podczas nadchodzącej nocy nie wystąpią opady deszczu, pogłębiając coraz bardziej suszę.

Tylko w pierwszej części nocy, na zachodzie Polski może wiać wiatr. Nie będą to porywy silne. Maksymalne porywy wiatru to 40-50 km/h. Jednak z każdą godziną w nocy z poniedziałku na wtorek wiatr będzie słabł. Nad ranem praktycznie bezwietrznie będzie już w całym kraju.

Aktualna temperatura tutaj