Prognoza pogody na noc dla Polski. Bardzo ciepła noc w Polsce. Burze nadal będą występowały

Środa przyniosła nad Polską przyniosła bardzo burzową pogodę. Burze powstawały w bezpośrednim oddziaływaniu ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem do Polski napływa bardzo ciepłe, zasobne w wilgoć powietrze pochodzenia polarno-morskiego . Skutkowało to będzie bardzo ciepłą nocą w Polsce.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Najchłodniej podczas nadchodzącej nocy będzie nad samym morzem, gdzie lokalnie temperatura spadnie do 12 stopni. Nieco cieplej na zachodzie kraju, gdzie termometry wskażą 14 stopni ciepła. W centrum, na wschodzie i na południu jeszcze cieplejsza noc. W omawianych regionach termometry wskażą od 16 do nawet 18 kresek powyżej zera.

Wedle modeli podczas nadchodzącej nocy burze i opady powinny zanikać. Największe szanse na utrzymanie się burz w nocy modele widzą na północnym wschodzie i w centrum kraju. Nie można wykluczyć, że w polarno morskiej masie powietrza dojdzie w nocy do rozwoju burz z uniesienia na wschodzie kraju. Szanse na to są jednak dość niskie z braku dodatkowych czynników wspomagających konwekcję.

Nie wykluczamy, że z powodu bardzo wysokiej wilgotności powietrza na wschodzie kraju dojdzie w nocy do rozwoju mgieł. Nie będą to jednak mgły bardzo gęste.