28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Prognoza pogody na noc dla Polski

Większa część Polski znajduje się pod wpływem wyżu, dlatego wtorek przyniósł nam dobrą, słoneczną pogodę. Wyjątkiem były dzielnice północne kraju, gdzie na pogodę wpływał system frontów atmosferycznych. Ze względu na fronty, północ kraju przykryta była dziś chmurami, a lokalnie w wielu miejscach padał słaby deszcz. Noc nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Nadal pogodnie w większości regionów kraju, a na północy możliwe słabe, zanikające opady deszczu oraz mgły.

temperatury w nocy

To będzie dość ciepła noc w Polsce. Na zachodzie i północnym zachodzie kraju termometry w nocy wskażą nawet 16-17 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej, bo 13-14 stopni w centrum i na północnym wschodzie. Najchłodniej podczas nadchodzącej nocy będzie na południu i południowym wschodzie Polski. Tutaj termometry wskażą zaledwie 12 stopni. W górach i na terenach podgórskich słupki rtęci spaść mogą poniżej 10 kresek.

Tak jak wspominaliśmy na wstępie prognozy pogody, dzisiejsza noc nie przyniesie opadów w większości regionów kraju. W związku z bliskością frontów atmosferycznych deszcz delikatnie popadać może na północy Polski. Opady deszczu na północy, nawet jeśli wystąpią to będą to opady słabe, przelotne i bardzo lokalne.

mgły w nocy w polsce

W drugiej części nocy i nad ranem nie wyklucza się wystąpienia mgieł w Polsce północnej. Mgły będą występowały lokalnie i nie będą to mgły gęste. Mgły mogą lokalnie ograniczać widzialność do kilkuset metrów. Pierwsze część nocy upłynie jeszcze pod znakiem silniejszych porywów wiatru na północy i wschodzie. Z każdą godziną upływającej nocy strefa wiatru odsuwała będzie się na wschód, by nad ranem wiatr całkowicie opuścił terytorium naszego kraju.

wiatr w polsce