Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorek. Ciepła i deszczowa noc nad Polską. Słaby wiatr na południu. Burze nie wystąpią

Noc z poniedziałku na wtorek przeniesie całkiem przyjemne temperatury powietrza. W całej Polsce wystąpią temperatury dodatnie. Nawet w górach słupki rtęci pokażą 1 stopień powyżej zera. W pozostałych regionach kraju temperatury od 1 stopni na północnym wschodzie, po 3 stopnie na południowym zachodzie.

Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorek (IMGW-PIB)

Pierwsza część nadchodzącej nocy przyniesie opady deszczu w północno wschodniej Polsce. Będą to opady deszczu zanikające. Do północny w regionie nie powinno już padać. Nie będzie to również deszcz intensywny.

W kolejnych godzinach nadchodzącej nocy, na skutek bezwietrznej aury i dużej wilgotności powietrza nie wyklucza się powstania mgieł. Największe szanse na wystąpienie mgieł prognozuje się na północny kraju, tam gdzie będzie bezwietrznie. Mgły nie będą gęste i ograniczą się do niewielkich obszarów występowania. W drugiej części nocy i nad ranem do Polski zachodniej wkroczyć może kolejna strefa słabych opadów deszczu.

Podczas nadchodzącej nocy praktycznie nieodczuwalny będzie wiatr. Jedynie w regionach południowych kraju wiatr może wiać z prędkością do 20km/h. Nie będą to jednak porywy wiatru wpływające w jakikolwiek sposób na pogodę podczas nadchodzącej nocy.