Prognoza pogody na Wszystkich Świętych dla Polski. Sprawdź, czy czeka nas złota polska jesień

Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych. Do omawianego terminu pozostało mało czasu, zatem możliwe jest już przewidzenie jaka aura panować będzie 1 listopada na obszarze Polski.

W pierwszy dzień listopada nasz kraj znajdzie się pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy o imieniu „YOGI”. Zapewni on stabilną sytuacje pogodową. Nasza część Starego Kontynentu znajdzie się pomiędzy rozległą górną zatoką niżową na zachodzie kontynentu europejskiego, a wyżem na wschód od nas. Utworzy się charakterystyczny korytarz do napływu bardzo ciepłego powietrza z kierunków południowych.

Nad ranem w czwartek zanikać mogą zwłaszcza na wschodzie chmury piętra niskiego i mgły. W całym kraju 1 listopada nie prognozuje się wystąpienia opadów atmosferycznych. Będzie i pogodnie oraz bardzo ciepło.

Jak widać najcieplej będzie na południu Polski. Temperatura może przekroczyć ponad 21°C. Wyjątkowo wysokie temperatury jak na początek listopada odnotowane zostaną m.in na wschodzie Polski, tutaj będzie od 18°C do 20°C. Na pozostałym obszarze poniżej 15°C.