Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych. Do omawianego terminu pozostało mało czasu, zatem możliwe jest już przewidzenie jaka aura panować będzie 1 listopada na obszarze Polski.

W pierwszy dzień listopada nasz kraj znajdzie się pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy o imieniu “YOGI”. Zapewni on stabilną sytuacje pogodową. Nasza część Starego Kontynentu znajdzie się pomiędzy rozległą górną zatoką niżową na zachodzie kontynentu europejskiego, a wyżem na wschód od nas. Utworzy się charakterystyczny korytarz do napływu bardzo ciepłego powietrza z kierunków południowych.

Nad ranem w czwartek zanikać mogą zwłaszcza na wschodzie chmury piętra niskiego i mgły. W całym kraju 1 listopada nie prognozuje się wystąpienia opadów atmosferycznych. Będzie i pogodnie oraz bardzo ciepło.

Jak widać najcieplej będzie na południu Polski. Temperatura może przekroczyć ponad 21°C. Wyjątkowo wysokie temperatury jak na początek listopada odnotowane zostaną m.in na wschodzie Polski, tutaj będzie od 18°C do 20°C. Na pozostałym obszarze poniżej 15°C.

Arkadiusz Wójtowicz

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.