Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Upał wraca do Polski. Gorąco już za kilka dni

Znajdujemy się obecnie w chłodnym pasach powietrza pochodzenia polarnego. Wszystko zmieni się już w weekend. Do Polski napływać zacznie gorące powietrze z południa. W związku z tym w przyszłym tygodniu zrobi się gorąco w Polsce. Możliwy jest nawet upał. Nadchodzące dni to bardzo wysokie temperatury w Polsce.

Gorąca sobota

Już sobota przyniesie bardzo wysokie temperatury w Polsce. W całek Polsce ponad 20 stopni. Chłodniejsze masy powietrza zalegały będą jeszcze na wschodzie i północy kraju. Tam termometry ledwo przekroczą 20 stopnie ciepła. Im dalej na południowy zachód tym cieplej. Na Dolnym Śląsku, Śląsku i lubuskim termometry wskażą w sobotę nawet 27 stopni Celsjusza.

Niedziela przyniesie chwilowe wycofanie się gorącego powietrza z Polski, za to już od poniedziałku codziennie będzie cieplej. W pierwszy dzień nadchodzącego tygodnia słupki rtęci na zachodzie kraju powędrują aż do 28 kresek powyżej zera. Gorąco będzie również na południu kraju, gdzie termometry wskażą nawet 26 stopni ciepła.

Wysokie temperatury w Polsce

Jeszcze goręcej będzie w Polsce we wtorek 15 września. Gorące, upalne powietrze napierało będzie od zachodu, dlatego to właśnie w dzielnicach zachodnich będzie najgoręcej. Ponownie termometry zbliżą się do magicznej 30 oznaczającej upał w pogodzie. We wtorek jeszcze upału raczej nie będzie, jednak już środę i czwartek to nie jest wcale wykluczone. Środa to jeszcze większy napływ gorących mas powietrza do naszego kraju. Gorąco zrobi się przede wszystkim w centrum kraju. Na Ziemi Łódzkiej, Śląsku, czy Mazowszu bardzo prawdopodobne jest, że słupki rtęci przekroczą 30 stopni. W środę możemy mieć zatem do czynienia z upałem nad Polską.

Upał w Polsce

Czwartek przyniesie stopniowe wypychanie gorących mas powietrza znad Polski. Najcieplej będzie w centrum i na wschodzie Polski. Wymianie mas powietrza towarzyszyć mogą burze, które lokalnie mogą mieć gwałtowny charakter. Prognozą burz na przyszły tydzień zajmiemy się jednak w kolejnych wpisach.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk