W nocy deszcz nie ustąpi. Nawet poniżej 10 stopni w Polsce

Polska południowa i wschodnia we wtorek znajdowała się pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego. Prócz krańców północnych kraju wszędzie zalegało niskie zachmurzenie warstwowe. W przeważającej części kraju padał deszcz. Lokalnie były to opady intensywne.

Nadchodząca noc nie przyniesie zmian w pogodzie. Z południa do kraju nadal nasuwały się będą chmury przynoszące opady deszczu. Lokalnie deszcz nadal padał będzie z duża intensywnością.

Na powyższych mapach prognozujących opady nad Polską widać, że kolejne godziny nocy nie przyniosą większych zmian w pogodzie. Najmocniej padać będzie w pasie Polski centralnej, jednak również na wschodzie kraju opady deszczu w nocy nie odpuszczą.

To będzie bardzo chłodna noc w Polsce. Na obszarach podgórskich Dolnego Śląska temperatury w nocy spaść mogą do nawet 8 stopni poniżej zera. To będzie zdecydowanie najchłodniejsza noc od wielu tygodni. Niewiele cieplej na zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci wskażą maksymalnie 11-12 stopni Celsjusza. Ciepłej na wschodzie, a zwłaszcza południowym wschodnie kraju, gdzie temperatury nie spadną poniżej 15-16 kresek.

Niska temperatura i deszcz to nie wszystko złe co przydarzy się podczas nadchodzącej nocy. W wielu miejscach Polski wiał będzie silny wiatr, który w porywach przekraczał będzie 50 km/h. Najsilniej w nocy wiało będzie na północy oraz na południu kraju. Wiatr towarzyszył nam będzie praktycznie przez całą noc.