11 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Więcej opadów w Polsce. Pogoda na czwartek 12 listopada

Na pogodę w naszym regionie nadal wpływa ośrodek wysokiego ciśnienia SCOTT z centrum nad Europą Wschodnią. Jednak podczas dzisiejszego dnia nad Polską wystąpi więcej opadów atmosferycznych.

Deszcz w Polsce

Już od samego rana deszcz przelotnie pada we wschodniej, północno wschodniej i północnej Polsce. Nie są to opady o dużej intensywności, jednak lokalnie deszcz pada umiarkowanie. W kolejnych godzinach we wschodniej, centralnej i północnej części kraju opadów będzie jeszcze więcej. Nie będzie to mżawka tak jak choćby w dniu wczorajszym. Będą to już opady o większym natężeniu, lecz o charakterze przelotnym.

Deszcz w czwartek

Przelotne opady deszczu towarzyszyły nam będą do końca dzisiejszego dnia. Jednak z każdą godziną opady odsuwały się będą w kierunkach północnych. W drugiej części dnia na południu i południowym zachodzie kraju nie wykluczone są również rozpogodzenia. Czwartek nie zaskoczy nas jeśli chodzi o temperatury w Polsce.

Temperatury w Polsce

Najcieplej na południowym zachodzie Polski. Tam słupki rtęci powędrują dziś do nawet 8 stopni Celsjusza. W przypadku wystąpienia rozpogodzeń jeszcze, gdy na niebie będzie słońce, nie wykluczamy, że termometry w regionie przekroczą 10 stopni. Chłodniej na pozostałym obszarze Polski. W centrum, na wschodzie i północy kraju do 6 kresek powyżej zera. Temperatury odczuwalnej nie będzie dziś obniżał wiatr. Ten praktycznie nieodczuwalny w dniu dzisiejszym w Polsce.