Załamanie pogody we wtorek. Intensywny deszcz oraz opady marznące

Polska dzisiaj znajdzie się pod wpływem strefy frontów atmosferycznych. W związku z tym czeka nas dzień pełen opadów. Nad Polską zachodnią i centralną padał będzie deszcz. Na wschodzie mogą to być opady marznące i opady śniegu.

Opady deszczu Polska

Już w godzinach porannych nad zachodnią Polskę wkroczy strefa opadów deszczu. Lokalnie deszcz może padać dość intensywnie. Opady będą miały charakter wielkoskalowy, długotrwały. W związku z tym suma opadów może być we wtorek całkiem duża. W godzinach popołudniowych opady przesuną się do centralnej, a następnie wschodniej Polski.

Opady marznące

Polska centralna to jeszcze opady deszczu, ale już na wschodzie kraju pogoda we wtorek może być niebezpieczna. W godzinach popołudniowych na wschodzie kraju padać może deszcz marznący, a także mokry śnieg. Lokalnie warunki na drogach wschodniej Polski mogą być niebezpieczne. Apelujemy do mieszkańców Polski wschodniej o zachowanie ostrożności na chodnikach i drogach.

Temperatura we wtorek w Polsce

Niebezpieczne opady w Polsce wschodniej nie potrwają długo, gdyż za frontem ciepłym do Polski napływać zacznie bardzo ciepłe powietrze. Za przejściem frontu na zachodzie kraju słupki rtęci wzrosną do nawet 11-12 stopni Celsjusza. Na wschodzie chłodniej. Do godzin popołudniowych termometry na wschodzie pokażą zaledwie do 2 stopni powyżej zera.

Wiatr w Polsce

Wtorek przyniesie prócz deszczu również silny wiatr. Wraz z nadejściem strefy frontu atmosferycznego do Polski wkroczy silny wiatr. Strefa wiatru sunęła będzie we wtorek z zachodu na wschód Polski. Lokalnie wiatr wiał będzie z prędkością nawet 80 km/h.