Planeta Ziemia z innej perspektywy

Kosmos od zawsze fascynuje ludzi. Fascynacja ta doprowadziła do chęci eksplorowania kosmosu. Nauka i technologia pozwoliła ludziom zbudować pierwsze statki kosmiczne, by w końcu wyruszyć ku nieznanym planetom, układom, a może nawet cywilizacjom.

Dzięki ludzkiej fascynacji kosmosem powstała Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ISS. Jest to pierwsza i będąca dotąd na orbicie okołoziemskiej stacja kosmiczna założona w kooperacji wielu państw. Głównymi państwami biorącymi udział w projekcie ISS są Rosja, Stany Zjednoczone i Kanada, choć liczbę państw uzupełniają członkowie ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) a także Brazylia i Japonia.

Projekt budowy i utrzymania stacji kosztował do tej pory dziesiątki miliardów dolarów, na stacji przebywało do tej pory łącznie 170, z czego 50 osób tworzy stałą załogę, która cyklicznie pełni służbę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Raz na jakiś czas w internecie odnaleźć można takie perełki z nagraniami wykonanymi z pokładu ISS. Na filmie widać jak zróżnicowana w zjawiska atmosferyczne jest nasza planeta. Widać tu fronty atmosferyczne, różne rodzaje chmur. Widać również układu burzowe, czy pięknie rozświetlone miasta. 

-Reklama-

-Reklama-