Zima stulecia opanowała USA. Samoloty lecące do Stanów wracają na lotniska

  • 1 Miesiąc temu

Od kilku dni informujemy Was o zimie stulecia, która opanowała Kanadę i Stany Zjednoczone. Leży tam rekordowa pokrywa śnieżna, jak i też występują siarczyste mrozy związane z adwekcją chłodnego powietrza. Do tego wiele połączeń lotniczych zostało anulowanych.

Ruch lotniczy na lotnisku Nowego Yorku jest znacznie utrudniony po silnej zamieci śnieżnej, jaka nawiedziła tą część Ameryki w czwartek. Omawiany port lotniczy ma duży problem z przyjęciami kolejnych samolotów. Wiele dróg kołowania jest wypełnionych samolotami, natomiast wiele osób musi czekać od 3 do 7 godzin po wylądowaniu zanim opuszczą swój statek powietrzny.

Ze względu na wyżej wymienioną sytuację w porcie lotniczym w Nowym Yorku (JFK) samoloty linii Austrian Airlines oraz Lufthansa wracają do swoich macierzystych lotnisk, skąd rozpoczęły lot. Austriacy wykonywali ten lot na Boeingu B767-300, natomiast nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy Airbusem A380, czyli największym samolotem pasażerskim, jaki kiedykolwiek powstał.

Obraz z lotniczego radaru ukazujący powrót dwóch maszyn do swoich macierzystych baz na wysokości zachodniej części Wysp Brytyjskich.

-Reklama-

Obecny obraz z portu lotniczego JFK, ukazujący wiele samolotów na płycie

-Reklama-

1 Komentarz

  1. Zastanawiam się czy ktoś przeczytał ten artykuł przed publikacją 😉
    Gdzie leży kanadyjska Kanada?
    Jakie maszyny opuszczają swój statek powietrzny? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.