Zmiana pogody w nocy. Nadciąga ochłodzenie. Burze będą zanikać

pogoda w nocy

Poniedziałek przyniósł bardzo wysokie temperatury i burze w Polsce. Z zachodu do kraju wkroczył chłodny front atmosferyczny, który stopniowo wypycha polarno-morskie powietrze na wschód od Polski. Zmiana mas powietrza odbywała się w dzień bardzo dynamicznie. W pasie od Pomorza po Dolny Śląsk utworzyły się burze, które lokalnie niosły groźne zjawiska pogodowe.

Pogoda w nocy. Możliwe zanikające burze.

Noc z poniedziałku na wtorek nie będzie już obfitowała w tak groźne zjawiska burzowe, choć burz wykluczyć nie można. Największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia przypada na województwa centralne, a w drugiej części nocy burz wykluczyć nie można również na wschodzie kraju.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

pogoda w nocy

To będzie bardzo ciepła noc w Polsce wschodniej. Słupki rtęci na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pokażą nawet 15-17 stopni Celsjusza. W województwach centralnych termometry wskażą od 14 do 16 stopni ciepła. Chłodniej będzie na zachodzie kraju. Za frontem atmosferycznym spłynie masa powietrza morskiego o charakterze chłodnym. Stąd temperatury na krańcach wschodnich to zaledwie 11-12 stopni powyżej zera.

W nocy z poniedziałku na wtorek nie będzie dokuczał na wiatr. Oczywiście, w przypadku przechodzenia zjawisk burzowych, porywy wiatru będą silniejsze. Jednak będą to zjawiska o lokalnym zasięgu.

Prognoza burzowa na noc (IMGW-PIB)

Jutro będzie już chłodniej w większości regionów kraju. Chłodny front atmosferyczny wypchnie zwrotnikowe powietrze na wschód kraju. Na kilka dni pożegnamy temperatury zbliżające się do upałów. Zrobi się chłodniej. Nie zimno, ale chłodniej. Termometry pokażą około 20 stopni Celsjusza.